Pažink TevynęPažink Tevynę
Forgot password?

RYTŲ AUKŠTAITIJOS PUOŠMENA –ZARASŲ KRAŠTAS

Kelionės programa

KELIAMĖS Į TURIN.LT – DAUGIAU INFORMACIJOS ČIA>> 

logo-stampas-color

KELIO INFORMACIJA: galbūt dar negirdėtos legendos ir istorijos apie Jonavos, Ukmergės ir Utenos miestus.

Apsilankymas pas Leliūnų keramiką Vytautą Valiušį. Keramikos muziejus neįprastas, ekspozicija lyg padrika, be aiškaus grupavimo, bet nenuobodi. Ekspoziciją pagyvina ir papildo įvairiausi kaimo buities daiktai, įrankiai: piestos, anderės, šepečiai, geldos, kubilai, girnos. Apie seniausių laikų žmogaus gyvenimą archeologai dažnai kalba remdamiesi puodų šukėmis, o puodai Lietuvoje jau buvo lipdomi daugiau kaip prieš keturis tūkstančius metų. Dar senesnius laikus siekia Egipto, graikų ir kitų šalių keramika. Ten net pirmosios „knygos“ buvo molinės…

Vytauto Valiušio muziejaus eksponatai jaunesni, nors irgi ne vienas turi šimtą ar net du šimtus metų. Muziejuje eksponuojama keramika skiriasi ne tik savo forma, bet ir paskirtimi, gamybos technika, puošyba…

Ekskursija po Aukštaitijos puošmeą –Zarasų kraštą. XIX a. Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo bažnyčios lankymas, pamatysime bažnyčioje esantį stebuklingą Dievo Motinos paveikslą, kurį, pasak legendos, Vytautas Didysis padovanojo pirmajai Zarasų bažnyčiai. Pasivaikščiosime virš Zaraso ežero nutiestu apžvalgos ratu,  krantine bei po didžiausią Zaraso ežero salą.

Apsilankymas prie tūkstantmečio Lietuvos ąžuolo. Lankome seniausią ir storiausią Lietuvoje stelmužės ąžuolą,. Užsuksime į medinę XVII a. Stelmužės Viešpaties Jėzaus Kryžiaus bažnyčią. Bažnyčią surentė latvių meistrai tik kirviais aptašydami sienojus, nenaudodami metalinių vinių ar pjūklų. Pamatysime Vergų bokštą, kuriame buvo kankinami baudžiauninkai.

Edukacinė programa  su degustacija ,,Ant malūno sparno“ – Šlyninkos vandens malūne. Tai  tris šimtmečius skaičiuojantis unikalus technikos paveldo statinys su išlikusia autentiška įranga. Malonūs šeimininkai aprodys visus tris malūno aukštus, papasakos įdomių istorinių faktų, supažindins su grūdų malimo procesu, parodys kaip veikia valcai, kruopinė, akmeninės girnos, senovinis maišų kėlimo ratas, visus norinčius pasvers senovinėmis svarstyklėmis. Ne vieną dešimtmetį skaičiuojančios svarstyklės niekada neklysta ir rodo tikslų svorį. Ragausime ant žarijų keptų razavų miltų blynų su uogiene arba pasirinktu padažu: spirgučių arba grietinės, gersime žolelių arbatos. Po vaišių  galėsime nusipirkti lauktuvių:  ruginės, kvietinės plikytos naminės duonos, duoniukų su viduje įkeptais lašinukais, įvairių miltų, kruopų bei sėlenėlių.

Senolių kaimas Vajasiškis – tai kaimas Zarasų rajone. Visi, kas jame apsilanko, sako, kad tai vieta, į kurią norisi vėl sugrįžti. Turbūt dėl to, kad tai daug autentikos, lietuvių liaudies papročių išlaikęs kaimas. Tai senolių kaimas. Edukacinių programų metu kartu su kaimo gyventojais gali nusikelti į XIX amžių ir žibalinės lempos šviesoje, pasimokyti amatų ir paprastų buitinių darbų su senoviškais rakandais – verpti, vyti virves, mušti sviestą, paklausyti kaimo moterų sekamų pasakų, padainuoti liaudies dainų ir smagiai patrypti.

Pilni gerų įspūdžių grįžtame namo :) 

Papildoma informacija

  • Kaina priklauso nuo: pasirinktų lankomų objektų, programų, žmonių skaičiaus ir išvykimo vietos.

  • Individualus planas ruošiamas jau susirinkusioms grupėms.

  • Kelionės programa koreguojama pagal Jūsų pageidavimus.

  • Norėdami prisijungti prie formuojamų grupių, ieškokite pasiūlymų >>ARTIMIAUSIOS KELIONĖS

Programos aprašymas naujoje svetainėje  TURIN.LT

 Daugiau informacijos >> Čialogo1

Atsiliepimai (0 atsiliepimų)

IMG_1218

RYTŲ AUKŠTAITIJOS PUOŠMENA –ZARASŲ KRAŠTAS

Jūsų bendras įvertinimas

Įvertinkite kiekvieną atributą 5 žvaigždučių skalėje.

Vardas ir pavardė

El. pašto adresas

Atsiliepimo tema

Atsiliepimas