Pažink TevynęPažink Tevynę
Forgot password?

KAUNAS SLEPIASI POŽEMIUOSE

Kelionės programa

KELIAMĖS Į TURIN.LT – DAUGIAU INFORMACIJOS ČIA>> 

logo-stampas-color

Dalyvių laukia pažintis su Kauno požemiais ir juose gyvenančiais ‘vaiduokliais’. Galbūt dar negirdėtos legendos ir istorijos apie Kauno istoriją, išlikusią Kauno požemiuose.

 

Lankytini objektai: 

-Buvusios senamiesčio amatų dirbtuvės rūsys

-Maironio lietuvių literatūros muziejus

Maironio lietuvių literatūros muziejaus požemiai taip pat turi savą istoriją. Kažkada čia buvo kalinami nusikaltėliai. Tai primena rūsyje pastatytos lovos.

Tuo tarpu šalia esančiuose “Hansa sandėliuose” požemiai buvo panaudojami kur kas buitiškesnėms reikmėms – čia buvo laikomi javai ir kitos prekės. Tam buvo naudojami ir Perkūno namų požemiai.

Ekskursijos dalyviams taip pat siūloma apsilankyti Maironio amžinojo poilsio vietoje, Keramikos muziejuje, antikvariato “Kolekcija” bei kituose požemiuose.

Ekspozicijoje „Požemio galerija: rašytojai meno kūriniuose“ pristatomi eksponatai priklauso vaizduojamosios dailės šakai ir seniausiai trimačio meno rūšiai. Tai – skulptūra ir įvairios jos formos – medalis, plaketė, bareljefas, skulptūrinis portretas, biustas, statula.

-Medicinos ir farmacijos istorijos muziejus

Farmacijos skyriaus ekspozicija. Ekspozicija vaizduoja XIX a. pab. Lietuvos miesto vaistinę. Oficina, arba receptų kambarys. Koktorija. Šioje patalpoje būdavo gaminami užpilai bei nuovirai, plaunami ir džiovinami indai, distiliuojamas vanduo. „Materialinis” kambarys. Tai vaistinių medžiagų atsargų kambarys. Laboratorija. Rūsys. Medicinos istorijos ekspozicija. Ekspozicija supažindina su Lietuvos medicina 1918-1940

-Kauno pilies požemiai

Neabejojama, kad Kauno pilį ir Šv.Jurgio bažnyčią jungė slaptas tunelis. Kažkada čia veikė vienuolynas. “Tai pagimdė dar vieną legendą, kad tunelį išsikasė pilies kariai, kad galėtų patekti pas vienuoles. Kiti pasakoja atvirkščiai, kad vienuolės veržėsi pas kareivius. Iš tiesų šis tunelis buvo skirtas pasitraukti į saugesnę vietą – pilį ir taip išvengti užpuolikų”, – sako R.Pabilionis.

Ekskursijos metu turėsite unikalią galimybę pamatyti požeminį Kauną ir pajusti tikrą požemių dvasią. Šios ekskursijos metu galite susitkti vaiduoklių, išgirsti grandinių žvangesį ar net nakvišų alsavimą. Pasak senovės legendų, po Kauno miesto grindiniu slypi požemių labirintas, jungiantis daugelį senamiesčio pastatų. Manoma, kad vienu iš požemių, vedančių iš Kauno pilies, nuo kryžiuočių paspruko Lietuvos kunigaikštis Vaidotas. Pamatykite tai, ką matė tik išrinktieji.

-Kauno Katedros kriptos

Kauno Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčia niekuomet nebuvo paprasti maldos namai. Įkurta kaip Kauno miesto parapijos bažnyčia, vėliau ji tapo dekanato, vyskupijos, arkivyskupijos ir metropolijos centru. Šios šventovės istorija glaudžiai susipina su Kauno miesto, Katalikų Bažnyčios Lietuvoje ir visos Lietuvos valstybingumo istorija

-Keramikos muziejus-kalėjimas Rotušėje

Lauke susipažinsime su pačios rotušės istorijos fragmentais. Toliau lankytojai žengs per paradines duris. Įdomi detalė ta, jog senais laikais į rotušę galima buvo patekti pro tiltelį, mat apie tai byloja ir sienoje likusios skylės, skirtos pakeliamo tiltelio grandinėms. Žengsime į požemius, kurie per amžius keletą kartų pakeitė savo paskirtį. Buvo naudojama ir sandėliavimui, būrėsi ir miesto valdžia, buvo ir įkalinimo vieta.

 

Kauno pozemiai, Kaunas, ekskursija, vaiduokliai

Papildoma informacija

Į programos kainą įskaičiuota:

  • Vadovo, gido paslaugos;

  • Ekskursijos programa

  • Apžvalginė ekskursija;

Neįskaičiuota:

  • Atvykimas iki vietos (pageidaujant galima užsisakyti transportą.)

Atsiliepimai (0 atsiliepimų)

crowd-of-people-1209630_1920

KAUNAS SLEPIASI POŽEMIUOSE

Jūsų bendras įvertinimas

Įvertinkite kiekvieną atributą 5 žvaigždučių skalėje.

Vardas ir pavardė

El. pašto adresas

Atsiliepimo tema

Atsiliepimas