Pažink TevynęPažink Tevynę
Forgot password?

ŽEMAITIJA – TELŠIAI. SVETINGAS IR VAIŠINGAS KRAŠTAS. ŠALTOJO KARO MUZIEJUS

Kelionės programa

Pažintinė programa ,,Nuo aukščiausių Žemaitijos kalvų”. Kopsime į Medvėdgalį ir Šatriją, pamatysime Kristaus skulptūrą, žengiančią laiptais žemyn nuo altoriaus. Sužinosime kuriame Žemaitijos ežere randamas gintaras.

Pažintinė programa ,,Žemaitijos sostinės – Telšių vartus atvėrus“. Miestas garsėja ne tik savo didinga katedra, veikiančia kunigų seminarija, bet ir vienitele Lietuvoje japoniška sodyba – muziejumi, kuri neretai vadinama Japonija miniatiūroje. Pabuvosime Fudži kalno papėdėje, pamatysime seniausią pasaulyje Horiudži šventyklą, japoniškus namelius su lenktais į viršų stogais, samurajų karius, plaukiančius laivu per upę ir dar daug nematytų dalykų.

 

Pažintinė programa ,,Alkos“ muziejuje. Jos metu galima plačiau sužinoti apie mūsų krašto archeologinę ir istorinę praeitį, pamatyti retų eksponatų, pabandyti patiems išlyginti kokį audeklą ar rūbą be lygintuvo, pasidaryti žvakę, išspręsti kryžiažodį, paragauti sūrio. Žemaičių vyskupystės muziejuje –  Trukmė ~ 45 min. (galime ir apsiriboti tik ekspozicijos lankymu)

Programa etnografiniam regionui pažinti ,,Žemaitijos kaime“ Telšių rajone.

 

Kulinarinio paveldo degustacija. Telšių apskričiai būdingi, žemaičių pamėgti ir iki mūsų dienų išlikę produktai, tai juoda duona, žemaitiškai paruoštos rūkytos nugarinės, varškės sūriai, medus ir kt. Taip pat mėgstami patiekalai, kaip šventinis kastinys, cibulynė, spirginė; ir gėrimai – duonos gira. Kaimo turizmo mėgėjai norintys susipažinti su Telšių rajono kulinariniu paveldu, turėtų apsilankyti kavinėje „Premjera“, kuri yra vienintelė Telšių rajone turinti kulinarinio paveldo fondo ženklą. 

 

Pažintinė programa ,,Gamta arčiau mūsų“ Žvėrinčiaus parke. Kuriame draugiškai gyvena vilkės Spyglė ir Kleopatra, šernė Jadzė, lūšių šeimynėlė, danieliai ir net rudosios meškos.

Šaltojo karo muziejus – raketų bazė. Muziejus Žemaitijos nacionaliniame parke įrengtas buvusiame Sovietų Sąjungos balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse raketų bazėje. Pasibaigus II Pasauliniam karui prasidėjo Šaltasis karas, kurio metu Lietuvos teritorijoje buvo dislokuota ir branduolinė ginkluotė. Šaltojo karo muziejus įsikūrė sovietų kariškių apleistoje raketų bazėje. Nuo 1963 iki 1978 m. čia buvo dislokuotos keturios vidutinio nuotolio balistinės raketos SS-4 Sandal, apginkluotos 2 megatonų galios termobranduolinėmis galvutėmis ir nutaikytos į Vakarų Europą.

 

Indėnų buitis ir žaidimai. I dalis. Dalyviai yra supažindinami su Karlo May – Amerikos indėnų buities ekspozicija, kviečiami pasėdėti indėniškame vigvame ir, skambant indėniškai muzikai, pasiklausyti pasakojimo apie indėnų gyvenimo papročius, atlikti keletą praktinių užduočių su indėniško rašto pavyzdžiais. II dalis. Dalyviai šaudo iš lankų į taikinius Kelmės dvaro parke. III dalis. Dalyviai geria ant laužo virtą indėnišką arbatą ir ragauja kukurūzinius irokėzų paplotėlius.

Jadvygos Balvočiūtės ekologiniame ūkyje Mažeikių r. (laukuose ir ekspozicijoje) auginami ir natūraliose augimvietėse renkami ir šiame ūkyje perdirbami vaistiniai, maistiniai ir aromatiniai augalai. Žmonės nuo neatmenamų laikų gyveno gamtos apsuptyje, veikiami augalų. Senovėje reikalingus augalus padėjo surasti instinktai. Yra žinoma, kad ir sergantys gyvūnai instinktyviai ieško augalų, kurie gali jiems padėti, susirgę kartais ima ėsti tuos augalus, kuriuos būdami sveiki apeina. Žmonės kaupė patyrimą ir žinias apie augalus. Augalai buvo maisto šaltinis, medžiaga techninėms reikmėms, augalais žmonės gydėsi ir naudojo juos įvairioms apeigoms.

 

Energetiniai labirintai – tai vieta, kur paliekamos problemos. Kelionė labirintu – tai būvimo čia ir dabar akimirka, kai esi be jokios sumaišties, o ramybėje, kai esi be jokio diskomforto, o harmonijoje, kai esi be jokių apmąstymų, o tyloje.
Kelionė labirintu – tai koncentracija, meditacija ir kontempliacija į savo vidų. Tai priminimas, kas tu esi. Kaip ir piramidės, labirintai padaryti iš geometrinių formų, kurios ir sukuria šventą erdvę. Dabar energetiniai labirintai naudojami apmąstymams, meditacijoms, maldoms ar nusiraminimui. Jų randama daugelio dydžių ir formų. Daugelis žmonių klysta, manydami, kad energetiniai labirintai ir painūs labirintai yra tas pats. Painūs labirintai turi nepraeinamas sienas ir daug apgaulingų posūkių, o tai žmogui sukelia stresą. Energetiniai labirintai turi tik vieną taką, vedantį į centrą ir vėl atgal. Jame nėra uždarų sienų.

 

Pilni įspūdžių grįžtame namo :)

Papildoma informacija

  • Kaina priklauso nuo: pasirinktų lankomų objektų, programų, žmonių skaičiaus ir išvykimo vietos.

  • Individualus planas ruošiamas jau susirinkusioms grupėms.

  • Kelionės programa koreguojama pagal Jūsų pageidavimus.

  • Norėdami prisijungti prie formuojamų grupių, ieškokite pasiūlymų >>ARTIMIAUSIOS KELIONĖS

Programos aprašymas naujoje svetainėje  TURIN.LT

Atsiliepimai (0 atsiliepimų)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ŽEMAITIJA – TELŠIAI. SVETINGAS IR VAIŠINGAS KRAŠTAS. ŠALTOJO KARO MUZIEJUS

Jūsų bendras įvertinimas

Įvertinkite kiekvieną atributą 5 žvaigždučių skalėje.

Vardas ir pavardė

El. pašto adresas

Atsiliepimo tema

Atsiliepimas