Pažink TevynęPažink Tevynę
Forgot password?

KLAIPĖDA – JŪROS VARTAI Į EUROPĄ

Kelionės programa

Pažintinė programa apie Baltijos jūrą. Baltijos jūra – Atlanto vandenyno baseino jūra, esanti Europos šiaurės rytuose. Iš vienos pusės ją supa Skandinavijos pusiasalis, iš kitos – Rytų ir Centrinės Europos šalys ir Danijos salo.

Klaipėdos miesto istorijos knygą atvertus“. Įvairios istorijos apie miestą Klaipėdos pilyje. Klaipėdos pilis (arba Memelburgas) – pilis Klaipėdoje, pirmą kartą minima 1252 m. liepos 29 d. dokumente, kuriame Livonijos ordino didysis magistras Eberhardas fon Zeinė ir Kuršo vyskupas Heinrichas sutaria dėl pilies statybos tarp Nemuno ir Dangės. Tais pačiais metais prie Dangės žiočių pastatyta medinė pilis. Vėliau daug kartų perstatyta, kol XIX a., praradusi savo strateginę reikšmę, buvo nugriauta. Šiuo metu išlikusiuose pilies bastionuose veikia muziejus

 

Apsilankymas laikrodžių muziejuje ,,Laikrodžių ritmas“. Laikrodžių muziejaus ekspozicija sudaryta iš dviejų dalių. Pirmojo aukšto keturiose salėse pristatoma laikrodžių konstrukcijų raidos istorija. Antrojo aukšto penkiose salėse – laikrodžių formų kaita įvairiose epochose

 

Programa “Jūrų muziejaus paslaptys”. Delfinų pasirodymai – nuotaikingi renginiai, kur susipažinsite su vienais iš intelektualiausių jūros žinduolių, delfinais, Juodosios jūros afalinomis. Jūrų muziejus yra respublikinis muziejus, valstybės biudžetinė įstaiga, pavaldi Kultūros ministerijai. Muziejus įsikūręs šiauriausiame Kuršių nerijos taške – Kopgalyje, kur baigiasi 98 kilometrų ilgio Kuršių nerijos pusiasalis ir atsiveria Klaipėdos uosto vartai. XIX amžiaus antroje pusėje Kopgalyje buvo pastatyta gynybinė pajūrio tvirtovė – Nerijos fortas, kuris per Antrąjį pasaulinį kartą buvo beveik sugriautas. 1979 metais Nerijos fortas buvo atstatytas ir pritaikytas muziejaus poreikiams.

 

Žygis iki jūros vartų, kultūrinė programa “Jūros vartus atvėrus”. Keliaujame iki molo kur susiduria Baltijos jūra su Kuršių mariomis.

 

Karklė ir Olandų kepurė. Karklė – vienintelis žvejų kaimelis Lietuvoje ant jūros kranto, išlaikęs etnografinį savitumą.  XV a. pab. – XVI a. pr. Baltijos jūros pakrantėje įsikūręs Karklės kaimas yra vienas seniausių ir didžiausių pajūrio gyvenviečių. Atsitraukdamas ledynas Lietuvos pajūryje suformavo ir unikalų moreninį gūbrį, vadinamą Olandų kepure. Šis kalnas (24,4 m virš jūros iškilusi parabolinė kopa) nuolat ardomas bangų mūšos ir į pajūrį leidžiasi 16–18 m aukščio nuožulnuma. Manoma, kad kalnas gavo „Olandų kepurės“ pavadinimą dėl jo panašumo į olandišką kepurę, kai žiūrima į jį iš jūros pusės. Olandų kepurė nuo seno buvo orientyras jūreiviams ir žvejams, nes apaugęs pušimis ir ąžuolais gerai išsiskyrė smėlio lygumoje. Nuo skardžio atsiveria jūros vaizdas su stačiais krantais ir akmenuotais paplūdimiais.

 

Pilni įspūdžių grįžtame namo 

Papildoma informacija

Papildoma informacija

  • Kaina priklauso nuo: pasirinktų lankomų objektų, programų, žmonių skaičiaus ir išvykimo vietos.

  • Individualus planas ruošiamas jau susirinkusioms grupėms.

  • Kelionės programa koreguojama pagal Jūsų pageidavimus.

  • Norėdami prisijungti prie formuojamų grupių, ieškokite pasiūlymų >>ARTIMIAUSIOS KELIONĖS

Programos aprašymas naujoje svetainėje  TURIN.LT

 Daugiau informacijos >> Čialogo1

Atsiliepimai (0 atsiliepimų)

lithuanias-city-klaipeda-leading-in-forbes-rating

KLAIPĖDA – JŪROS VARTAI Į EUROPĄ

Jūsų bendras įvertinimas

Įvertinkite kiekvieną atributą 5 žvaigždučių skalėje.

Vardas ir pavardė

El. pašto adresas

Atsiliepimo tema

Atsiliepimas