I DIENA
Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Pakeliui link Gdansko, aplankysime prie Lynos upės įsikūrusį Olštyno miestą, kuris garsėja savo XIV a. Varmijos kapitulos pilimi, rotuše, Šv. Jokūbo katedra ir Jeruzalės koplyčia.
Atvykstame į Gdanską. Pažintis su vienu gražiausių Lenkijos miestu – Gdansku. Miestas skirtingais istorijos laikotarpiais priklausė tai vokiečiams, tai lenkams, tai Prūsijai. Vokiečiai šį miestą vadino Dancingu. Praeisime Karališkuoju keliu, vedančiu pro miesto vartų kompleksą, tai Aukštieji, Auksiniai ir Žalieji vartai.
Čia gausu Renesanso stiliaus viduramžiškų pastatų bei monumentų – stačiais stogais siaurose, vėjuotose gatvelėse. Prabangūs pirklių brolijos Artūro rūmai, Neptūno fontanas, Aukso namai, pagrindinė Senamiesčio gatvė – Ilgasis turgus, Rotušė, žavioji krantinė – mėgstama pasivaikščiojimų vieta.
Antra pagal dydį ir pati didžiausia Europoje iš plytų pastatyta ankstyvosios gotikos stiliaus Šv. Mergelės katedra, solidi auksakalių gatvelė ir puošnusis Didysis Arsenalas ir kt. Sustosite prie Vyslos žiočių, pamatysite Westerplatte – istorinę vietą, kur prasidėjo II pasaulinis karas.
1939 m. rugsėjo 1 d. vokiečių karo laivų pabuklų salvė, paleista į Vesterplatę, dislokuotus Lenkijos kariuomenės dalinius.
Gdansko gynėjų garbei pastatytas akmeninis monumentas, išaugantis iš didelio žalio kupolo prie įėjimo į uostą, primena į žemę įdurtą kardą. Nakvynė viešbutyje.. Atvykstame į Gdanską, miestą, kuris jau XII a. garsėjo kaip ypatingos svarbos Baltijos pajūrio uostas. Pažintis su miesto senamiesčiu: Aukštutiniai, Auksiniai ir Žalieji vartai, Uosto krantinė ir centrinė Ilgojo turgaus gatvė, 1633 m. pastatytas Neptūno fontanas, liudijantis uostamiesčio statusą, Artūro rūmai, kuriuose rinkdavosi turtingi miesto žmonės bei vykdavo įvairių gildijų, brolijų, pirklių susirinkimai, Šv. Marijos bažnyčia, stebinanti savo dydžiu ir aukščiu. Nakvynė viešbutyje
Pusryčiai. Laisvas laikas Gdanske. Vykstame į Malborką. Pažintis su Malborko pilimi – vieną didžiausių Europoje viduramžio pilių, kryžiuočių vadinamą Marienburgu – „Marijos tvirtove“. Tai puiki viduramžių pilis su dvigubom gynybinėm sienom, kambarių labirintais. Šioje pilyje buvo kalinamas per žygį į nelaisvę patekęs Lietuvos didysis kunigaikštis Kęstutis, iš čia išjojo kryžiuočių kariaunos pulkai į lemiamą Žalgirio mūšį, kuris pasibaigė lietuvių ir lenkų jungtinių pajėgų pergale. Vakare sugrįžtame į Lietuvą.