Pažink TevynęPažink Tevynę
Forgot password?

LIETUVOS ZOOLOGIJOS SODAS

Kelionės programa

Jau senovėje turtingi žmonės turėjo paprotį laikyti aptvertose ar uždarose vietovėse įvairių žvėrių bei paukščių. Tokių įrengimų, vadinamų Žvėrynų, būta nuo seniausių laikų Kinijoje, senovės Romoje ir kituose kraštuose. Buvo jų ir Lietuvoje didžiųjų kunigaikščių laikais/ apie ką liudija metraščiai ir įvairūs istoriniai dokumentai.
Lietuvoje atkūrus nepriklausomybę ir gerėjant ekonominei padėčiai, ketvirtojo dešimtmečio viduryje pradėta svarstyti, ar Kaune nereikėtų įkurti zoologijos sodą. Kaimyninėse valstybėse jau veikė zoologijos sodai. Pagrindinis šių svarstymų organizatorius buvo gamtininkas prof. Tadas Ivanauskas. Apie šį sumanymą profesorius jau labai seniai svajojo.

Pamačiau aš puikų slėnį palei Kauną.
Laumės ten audžia pavasario rytą…
Žaliąją veją žiedais iškaišytą.
Slėnio gražesnio nerasi pasauly…

1822 m. A. Mickevičius

SIŪLOMOS PROGRAMOS:

Nykstantys gyvūnai ir jų išsaugojimo galimybės

Programos tikslas – gyvūnų pažinimas kaip tyrinėjimo ir atradimų procesas. Supažindiname vaikus su zoologijos sodo gyventojų istorijomis, pasirenkame gyvūno rūšį, sprendžiame esminius gyvūnijos išsaugojimo klausimus. Zoomokyklėlėje išsiaiškiname ką slepia paslaptingoji raudonoji staltiesė.

Trukmė 1 val.

1-6 klasių mokiniams

Zoologijos sodo plėšrieji gyventojai. Kačių šeima.

Programos metu susipažįstame su pasaulio plėšrūnais. Zoologijos sodo kačių šeima. Naudojamės padalomąja medžiaga. Baigiant programą zoomokyklėlėje įmename juodojo maišo paslaptį.

Trukmė 1 val.

1-4 klasių mokiniams ir kitoms tikslinėms grupėms

Žolėdžiai. Aukščiausias pasaulio gyventojas zoologijos sode – Žirafa

Programos metu vaikai susipažįsta su zoologijos sodo kanopiniais gyvūnais. Kai kurie iš jų mums labai naudingi: maitina, rengia, naudojami kaip transporto priemonė. Padalomoji medžiaga padeda geriau pažinti Afrikos gyventoją žirafą.

Trukmė 1val.

1-4 klasių mokiniams ir kitoms tikslinėms grupėms

Vabzdžių karalystė zoologijos sode

Užsiėmimas vyksta zoomokyklėlėje. Programos metu supažindiname su mitybos grandine zoologijos sode, įdomiais ir nesuprantamais reiškiniais gausiame vabzdžių pasaulyje. Paliesti Madagaskaro tarakoną užsiėmimo metu tikras išbandymas.

Trukmė 45 min.

Lietuvos laukiniai gyvūnai

Kviečiame į kelionę pažinti patiklius ir draugiškus, plėšrius ir pavojingus, unikalius Lietuvos krašto gyvūnus. Atvykę į kelionę galėsite gyvai vartyti Raudonosios knygos puslapius. Sužinosite kai kurių rūšių ypatumus, didžiausias grėsmes jiems ir jų išsaugojimo galimybes. Zoomokyklėlėje pamatysite video filmą „Geležinės varlės“, atliksite užduotį, suprasite kaip padėti baliniams vėžliams.

Trukmė 1 val.

Darželių ugdytiniams; 1-4 klasių mokiniams ir kitoms tikslinėms grupėms

Tropiniai sparnuočiai

Užsiėmimo metu jūsų laukia pažintis su mažosiomis ir didžiosiomis papūgomis, kurios žavi ne tik įvairiaspalvėmis plunksnomis. Taip pat susipažinsite su žinduoliu apgaubtu įvairiausiomis legendomis ir pasakomis, vieninteliu pasaulyje gerai skristi gebančiu – šikšnosparniu.

Trukmė 1 val.

Seniausi pasaulio gyventojai – ropliai

Programa supažindina su ropliais gyvenančiais zoologijos sode. Užsiėmimo metu išmokstame kaip reikia elgtis su gyvate sutikus ją miške, kaip saugiai paimti ir laikyti roplį.

Trukmė 45 min.

1-4 klasių mokiniams ir kitoms tikslinėms grupėms

Papildoma informacija

Daugiau informacijos ieškokite čia LIETUVOS ZOOLOGIJOS SODAS

Atsiliepimai (0 atsiliepimų)

tigras_ziema

LIETUVOS ZOOLOGIJOS SODAS

Jūsų bendras įvertinimas

Įvertinkite kiekvieną atributą 5 žvaigždučių skalėje.

Vardas ir pavardė

El. pašto adresas

Atsiliepimo tema

Atsiliepimas